V mesecu marcu vas člani interesne dejavnosti Knjižničarji vabimo v knjižnico, da tekmujete pri reševanju spomladanskih knjižnih ugank. Tekmovali boste lahko vsi učenci od 1. do 4. razreda, ki boste obiskali šolsko knjižnico v času, ko je ta odprta. Svoje odgovore boste lahko dajali v škatlici, ki se bosta nahajali v knjižnici na mizi v bližini knjižnega regala za revije. Zraven odgovora zapišite še svoje ime in priimek ter razred.

Vsak teden v marcu vas bo v knjižnici čakala nova uganka. Konec marca bomo poiskali zmagovalca med tistimi učenkami/učenci, ki bodo največkrat sodelovali in pravilno odgovorili.

Uganki prvega tedna sta:

• Za učence 1. in 2. razreda

SPOMLADI SE PRVI ZBUDI,

Z GLAVICO BELO NESLIŠNO ZVONI.         KAJ JE TO?

Za učence 3. in 4. razreda

Zemlja se bližje                             KAJ JE TO?

sonca sprehaja,

dan je vse daljši –

topleje postaja.

Ob sredah ali četrtkih preduro pa ste v prvem in tretjem tednu meseca marca v šolsko knjižnico lepo vabljeni tisti učenci, ki radi ustvarjate, saj bo ponovno potekala ustvarjalna delavnica.

Prijetne s soncem obsijane spomladanske dni vam želimo člani interesne dejavnosti knjižničarji z mentorico Aleksandro Ivanšek.