V četrtek, 2. 6. 2022, smo učenci 1. in 3. razreda Podružnične šole Orehovica obiskali OŠ dr. Mihajla Rostoharja v Krškem.

Pred šolo nas je toplo sprejela gospa Mirjam Grubar, ki nas je tudi povabila, da jih, v okviru njihovega projekta Tedni vseživljenjskega učenca 2022, obiščemo.  V šolski jedilnici nas je najprej pozdravila pomočnica ravnateljice, nato pa smo se razdelili v dve skupini. Tretji razred si je v šolski knjižnici ogledal posnetek posebnega programa in poslušal zgodbico SOVICA ŠTEFKA IN JUNAKI PP A. Zgodbica je avtorsko delo strokovnih delavk OŠ dr. Mihajla Rostoharja Krško, glavni junaki zgodbe pa so učenci oddelka PP A, v katerega so vključeni učenci s težko motnjo v duševnem razvoju in težko gibalno oviranostjo. Namen zgodbe je širši javnosti približati njihov svet in krepiti sprejemanje drugačnosti. Prvi razred pa je odšel na njihovo dislocirano enoto, kjer so si ogledali skrajšano verzijo pravljice ter nato še učilnice, skupaj z učenci pa so barvali pobarvanko. Zaključek srečanja ob piškotih, soku in igri pa je potekal na njihovem igrišču.

Za učitelje in učence je bilo druženje čudovita izkušnja, ki nam bo še dolgo ostala v srcu.

V galeriji si lahko ogledate nekaj utrinkov.

Maja Cirnski, prof. Rp