Drugošolci so se v tednu od 11. 3. do 15. 3. 2024 srečali z gostoma iz družinskega gledališča Kolenc. Na obisk v naše učilnice pa nista prišla sama, temveč sta imela s sabo pestro druščino živali, ki sta nam jih predstavila z veliko informacijami o njihovem življenju, lahko smo se jih tudi dotikali. Največ pozornosti je pritegnil ameriški udav Miško, ki smo ga na koncu lahko dobili tudi za vrat.

Nekaj vtisov otrok:

Zapomnil sem si, da je sinji kit največja žival na svetu. (Vid, 2. a)

Kača Miško je bila prijazna in ni strupena. (Loti, 2. a)

Naučila sem se veliko novega o želvi. (Zala, 2. a)

Izvedel sem, da sta gad in modras strupeni kači, ki živita pri nas. (Jakob, 2. a)

Všeč mi je bil jež. Videla sem kačo, ki se imenuje udav, puščavskega skakača, želvo rumenovratko in cvrčke. (Julija, 2. b)

V petek so prišle k nam na obisk živalce. Pripeljali so jih skrbniki. Spoznali smo puščavskega skakača, želvo, ježa in krastačo. Najbolj mi je bila všeč kača. Imenovala se je udav. Še vedno se spomnim njenih lusk. (Gal, 2. b)

Najbolj mi je bil všeč jež, zanimiv pa mi je bil tudi puščavski skakač. (Anže, 2. b)

Najbolj mi je bil všeč jež, ker je bil najlepši. (Nika, 2. b)

Vesela sem, da sem lahko držala v rokah kačo in spoznala nove živali. (Eva, 2. c)

Jaz bi kačo kar domov odpeljal, tako je ljubka. (Leon, 2. c)

Midve bi imeli kačo kar obe okrog vratu, zelo dober občutek. Res je mrzla. Veliko novega sva se naučili. (Evelin, Iva, 2. c)