Dragi učenci ter spoštovani starši!

V PETEK, 1. 9. 2023, začenjamo šolsko leto 2023/2024. Na našo šolo je trenutno vpisanih 812 učencev in sicer 738 na matično šolo ter 74 na podružnico.

Potek prvega šolskega dne za učence 2.– 9. razreda

• Učenci se zberejo ob 8.20 na športnem igrišču in predhodno v šolo sami ne vstopajo.
  • V primeru slabega vremena se učenci zberejo v jedilnici šole.
  • Po kratkem uvodnem sprejemu bodo učenci odšli v matične oddelke s svojimi razredničarkami oz. razredniki, ki jim bodo podali potrebne informacije ob začetku šolskega leta.
  • Učenci od 4. do 6. razreda bodo po uvodnem sprejemu odšli v KCPT na ogled filma. Učenci 7. – 9. razreda si bodo film ogledali ob 10.40, učenci 2. in 3. razreda pa v ponedeljek, 4. 9..
  • Jutranjega varstva za učence 2. in 3. razreda prvi šolski dan ne bo.
  • Za učence bo organiziran šolski prevoz po objavljenem voznem redu, na šoli bo organizirana šolska prehrana (malica in kosilo).
  • Dejavnosti RaP po pouku bodo potekale po urniku do 16. ure. V aplikaciji RaP so učenci matične šole zbrali in oblikovali osebni urnik, ki ga je potrebno natisniti in prvi šolski dan prinesti s seboj.
  • Učenci potrebujejo šolske copate, beležko in pisalo.
  • Obvezni program se za vse učence konča ob 12.40.

Prvi šolski dan za učence 1. razreda

• Starši svoje otroke (učence 1. A in 1. B) pripeljete ob 9.15 v šolski atrij, kjer bo potekal skupni sprejem. Nato otroci odidejo z učiteljicami v razrede, vi pa ste ta čas prosti in se vrnete po svoje otroke ob 10.45. Prav tako jih prevzamete v šolskem atriju.
  • Starši svoje otroke (učence 1. C in 1. D) pripeljete ob 10h v šolski atrij, kjer bo potekal skupni sprejem. Nato otroci odidejo z učiteljicami v razrede, vi pa ste ta čas prosti in se vrnete po svoje otroke ob 11.30 uri. Prav tako jih prevzamete v šolskem atriju.

V primeru dežja bo sprejem potekal v jedilnici šole.

PODRUŽNICA OREHOVICA

• Učenci od 2. do 5. razreda se zberejo ob 8.20 na športnem igrišču podružnice. Predhodno učenci v šolo ne vstopajo.
  • Po kratkem uvodnem delu bodo učenci odšli v matične oddelke z razredničarkami.
  • Film si bodo učenci ogledali v ponedeljek, 4. 9. v KCPT.
  • Prvošolci podružnice Orehovica se zberete na šolskem igrišču ob 9h. Po uvodnem sprejemu učenci odidejo z učiteljicami v učilnice. Starši se vrnete po otroke ob 11h.

S skupnim sodelovanjem ustvarimo otrokom prijazen in vesel vstop v novo šolsko leto.

Kolektiv OŠ Šentjernej