Dragi učenci ter spoštovani starši!

V PONEDELJEK, 2. 9. 2024, začenjamo novo šolsko leto 2024/2025.

Letos vstopa v našo šolo 831 učencev in sicer 758 na matično šolo ter 73 na podružnico Orehovica.

Potek prvega šolskega dne za učence 2.– 9. razreda

• Učenci se zberejo ob 8.20 na športnem igrišču in predhodno v šolo sami ne vstopajo.
  • V primeru slabega vremena se učenci zberejo v jedilnici šole.
  • Po kratkem uvodnem sprejemu bodo učenci odšli s svojimi razredničarkami oz. razredniki ali v matične oddelke ali v KCPT.
  • Učenci 6., 8. in 9. razreda bodo po uvodnem sprejemu odšli v KCPT na ogled filma z naslovom Dancing Queen. Učenci 4., 5. in 7. razreda si bodo film z naslovom Veliki izumitelj ogledali ob 10.30, učenci 2. in 3. razreda pa si bodo v torek, 3. septembra, ogledali Nino in ježevo skrivnost. Tudi ta predstava bo ob 10.30.
  • Jutranjega varstva za učence 2. in 3. razreda prvi šolski dan ne bo.
  • Za učence bo organiziran šolski prevoz po objavljenem voznem redu (enak lanskemu), na šoli bo organizirana šolska prehrana (malica in kosilo).
  • Dejavnosti RaP po pouku bodo potekale po urniku do 16. ure. V aplikaciji RaP so učenci matične šole zbrali in oblikovali osebni urnik, ki ga je potrebno natisniti in prvi šolski dan prinesti s seboj.
  • Učenci potrebujejo šolske copate, beležko in pisalo.
  • Obvezni program se za vse učence konča ob 12.40.

Prvi šolski dan za učence 1. razreda

• Starši svoje otroke (učence 1. A in 1. B) pripeljete ob 30 pred glavni šolski vhod, kjer bo potekal skupni sprejem. Nato otroci odidejo z učiteljicami v učilnice, vi pa ste ta čas prosti in se vrnete po svoje otroke ob 11. uri. Prevzamete jih pred glavnim vhodom.
  • Starši svoje otroke (učence 1. C in 1. D) pripeljete ob 15 pred glavni šolski vhod, kjer bo potekal skupni sprejem. Nato otroci odidejo z učiteljicami in učiteljem v učilnice, vi pa ste ta čas prosti in se vrnete po svoje otroke ob 11.45. Prav tako jih prevzamete pred glavnim šolskim vhodom.

V primeru dežja bo sprejem potekal v jedilnici šole.

PODRUŽNICA OREHOVICA

• Učenci od 2. do 5. razreda se zberejo ob 8.20 na športnem igrišču podružnice. Predhodno učenci v šolo ne vstopajo.
  • Po kratkem uvodnem delu bodo učenci odšli v matične oddelke z razredničarkami.
  • Film si bodo učenci ogledali po enakem razporedu kot velja za matično šolo (ponedeljek, 2. 9., 4. in 5. razred ter torek, 3. 9., 2. in 3. razred) v KCPT.
  • Prvošolci podružnice Orehovica se zberejo na šolskem igrišču ob 8.45. Po uvodnem sprejemu učenci odidejo z učiteljicama v učilnico. Starši se vrnete po otroke ob 10.15.

S skupnim sodelovanjem ustvarimo otrokom prijazen in vesel vstop v novo šolsko leto.

Kolektiv OŠ Šentjernej