V četrtek, 3. oktobra, smo devetošolci imeli na naši šoli tehniški dan, na katerem so se nam predstavile tri srednje šole. Spoznali smo Srednjo elektro-računalniško šolo in tehniško gimnazijo s Šolskega centra Novo mesto, Srednjo šolo za gostinstvo in turizem ter Kmetijsko šolo Grm in biotehniško gimnazijo.

Vsaka izmed njih nam je predstavila nekaj svojih programov. Tako smo podrobneje spoznali programe kmetijsko-podjetniški tehnik, gospodar na podeželju, mehanik kmetijskih in delovnih strojev, vrtnar, slaščičar, mesar, pomočnik v biotehniki in oskrbi, hortikulturni tehnik, elektrikar, računalnikar ter program tehniška gimnazija.
Poleg tega smo izvedeli pomembne informacije o šoli in vpisu. V predstavitev so se vključili tudi dijaki iz posameznih šol, da so nam še oni podali mnenje o tem, zakaj so si jo izbrali.

Meni je bila najbolj všeč predstavitev šole za gostinstvo in turizem, saj so na koncu dijaki za nas pripravili tudi sladico – flambirane palačinke v pomarančnem soku. Palačinke so bile zelo okusne. Pri predstavitvi Kmetijske šole Grm in biotehniške gimnazije pa smo iz belih majic, ki smo jih morali prinesti s seboj, na koncu spletli obeske za ključe.

Meni je bil tehniški dan zelo všeč in mislim, da bi se lahko ponovil še večkrat.

Zapisala: Eva Grgovič, 9. a

Fotografije: Sabina Nemanič